Jön a bábos a Bóbita Bábszínházba

Interaktív, szuper-gondolkodtató, játékos kiállításunk a bábtörténet egy elfeledett időszakával foglalkozik: a Rév István-alapította Nemzeti Bábszínjáték történetét dolgozza fel.

 

Rév István Árpád Magyarország első állandó, kőépületben működő bábszínházának, a Nemzeti Bábszínjátéknak volt megalapítója és igazgatója. A Nemzeti Bábszínjáték repertoár-színházként főként felnőtteknek szóló műsortervre épített, ám magánvállalkozásként magába sűrítette a korszak ízlését, a negyvenes évek esztétikai jellegzetességeit, egyaránt előadtak klasszikusokat, bohózatokat, báboperákat és mesejátékokat.

A Pécsi Bóbita Bábszínház kiállítóterében április 30-tól augusztus 21-ig lesz látható kiállításunk, melyben a bábszínházi alkotófolyamatot követjük végig a bábszínház esztétikájának megfogalmazásától a bábkészítésen át a ruhák megvarrásáig és a reklámtevékenységig.

Mitől lehetett közkedvelt egy színház a második világháború alatt? Hogy is működik a Rév István által szabadalmaztatott mechanizált botbáb? Tényleg Párizsból rendelték az igazi hajból készült parókákat? Hogy jelenítették meg 1941-ben Arany Jánost és Toldi Miklóst? Mindezekre választ kaphatunk április 30-án nyíló kiállításunkon, a Pécsi Bóbita Bábszínházban.

 

 

Helyszín: Bóbita Bábszínház, (7626 Pécs, Felsővámház u. 50.)

Látogatható: 2016. április 30 - augusztus 21.